BLUE test owulacyjny jest szybkim i prostym w użyciu testem owulacyjnym do domowego użytku. Pozwala on określić dni płodne kobiety z dokładnością 99,9%. Zestaw pięciu testów umożliwia dokonanie kilku prób testowych, w celu wskazania najbardziej prawdopodobnego dnia do poczęcia dziecka. Test można stosować o dowolnej porze dnia pomiędzy godziną 10.00 a 20.00. Nie używaj pierwszego porannego moczu.

Test Owulacyjny BLUE

Testy owulacyjne to testy, które pozwalają ocenić dni płodne u kobiety. Dzieje się tak za pomocą wskaźnika badającego poziom hormonów. Jest to doskonała metoda, dla kobiet, które starają się o dziecko. Dlaczego tak ważne są testy owulacyjne? Ponieważ owulacja niemal nigdy nie występuje w terminie wynikającym z obliczeń. Powód? Stres, choroby, zmęczenie.

 

 

 

 

Wszystko zaczyna się do testu !

Pozytywny wyniku testu owulacyjnego oznacza, duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Dlatego jeżeli planujesz dziecko, czym prędzej uwiedź swojego partnera, niech się wykażę 😉
Owulacje to najlepszy moment na poczęcie dziecka.

Test Owulacyjny Blue – paskowy

Zawartość opakowania.

Pięć aluminiowych kopert z paskiem testowym.

Jedna instrukcja używania testu.

Prawidłowy sposób przeprowadzenia testu owulacyjnego:

  1. Pobierz próbkę moczu do czystego, suchego pojemnika ze szkła lub plastiku.
  2. Bezpośrednio przed badaniem wyjmij test z aluminiowej koperty.
  3. Trzymając pasek testowy za górną część i zanurz go w moczu na 10 sekund, nie przekraczająć linii oznaczonej napisem MAX.
  4. Połóż pasek testowy na czystej i suchej powierzchni.
  5. Poczekaj aż mocz wchłonie się i po 1-5 minutach odczytaj wynik.

Interpretacja wyników

Wynik Pozytywny

Gratuluję, włąśnie przechodzisz owulację. Jeżeli na pasku testowym pojawią się dwie barwne linie (w okienku kontrolnym C i testowym T, nawet jeżeli jedna z linii jest mniej wyraźna) oznacza to, że przechodzisz owulację.

Wynik Negatywny

Niestety, jeszcze nie przechodzisz owulacji. Jeżeli pojawi się tylko jedna linia w górnej częśći paska testowego (w okienku kontrolnym C) oznacza to, że nie przechodzisz owulacji. Następnego dnia spróbuj ponownie wykonać test owulacyjny BLUE.

Wynik Nieprawidłowy

Błędnie wykonany test. Jeżeli po 5 minutach nie pojawi się żadna linia lub pojawi się tylko linia w dolnej części paska testowego (w okienku testowym T), oznacza to, że wynik jest błędny i należy powtórzyć badanie na nowym teście BLUE.

Bądź świadomą kobietą i zaplanuj swoje macierzyństwo od samego początku.

Owulacja, czyli jajeczkowanie, to moment w cyklu miesiączkowym kobiety kiedy może dojść do zapłodnienia. Czy można przewidzieć, kiedy będziesz miała owulację? Ciało wysyła różne sygnały, trzeba się nauczyć je odczytywać. Większą precyzję w określaniu dnia owulacji daje stosowanie testów owulacyjnych BLUE.

 

 

 

 

Najczęściej zadawane pytanie.

Jak dokładny jest test owulacyjny BLUE?

Na podstawie przeprowadzonych badan laboratoryjnych stwierdzono, że test owulacyjny BLUE posiada dokładność kliniczną na poziomie 99,9%.

Jak mogę stwierdzić, że test owulacyjny BLUE działa prawidłowo?

Pojawienie się barwnego prążka w strefie kontrolnej C (górnej części paska testowego) świadczy o tym, że test, który stosowałaś działa prawidłowo. Obecność prążka kontrolnego C świadczy również o tym, że badanie zostało wykonane prawidłowo.

Co negatywnie wpływa na wynik testu?

Błędny wynik możesz otrzymać jeżeli:
– jesteś lub byłaś ostatnio w ciąży,
– weszłaś w okres menopauzalny,
– przyjmujesz specjalistyczne leki zawierające hormony (jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przyjmowanych leków zawsze zapytaj lekarza).

Czy tabletki antykoncepcyjne wpływają na wynik testu owulacyjnego Blue?

Tak. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie należy stosować testu owulacyjnego. Po odstawieniu tabletek Twoje cykle mogą być nieregularne i musi upłynąć trochę czasu zanim powrócą do normy. Powinnaś odczekać aż będziesz miała dwa normalnej długości cykle zanim zaczniesz stosować test owulacyjny Blue.

Wykorzystałam 5 testów znajdujących się w opakowaniu lecz nie wykryłam wzrostu hormonu LH. Co powinnam zrobić?

Dla większoœci kobiet, które mają regularny cykl zestaw testu owulacyjnego Blue jest wystarczający aby wykryć wzrost poziomu LH. Jeżeli przeprowadziłaś pięć testów, w prawidłowy sposób opisany w instrukcji użycia i otrzymałaś pięć wyników negatywnych oznacza to, że w tym czasie owulacja nie nastąpiła. Możesz wówczas kontynuować przeprowadzanie testu w celu wykrycia wzrostu poziomu LH (owulacji) w następnych dniach.

Kiedy powinnam wykonać badanie testem owulacyjnym Blue?

Jeśli ustaliłaś dzień, w którym powinnaś rozpocząć testowanie, możesz wykonać test o dowolnej porze dnia najlepiej jednak między godziną 10 a 20, ważne jest, aby kolejne testy były przeprowadzane o tej samej porze

Co powinnam zrobić jeśli w okienku wyniku nie pojawi się żadna linia?

Jeżeli w ciągu 5 minut nie pojawi się żadna linia wynik jest nieprawidłowy i test należy powtórzyć.

Wykonałam 8 testów i wciąż nie zaobserwowałam wzrostu LH, czy dzieje się coś złego?

Około 90% kobiet z regularnymi cyklami obserwuje wzrost LH po wykonaniu 8-10 testów. Jeśli po wykonaniu 8 testów nie zaobserwowałaś wzrostu LH może to oznaczać, że:
– nie miałaś owulacji w tym cyklu (cykl bezowulacyjny),
– owulacja mogła wystąpić zanim zaczęłaś wykonywać testy (cykl krótszy niż zwykle),
– mogłaś jeszcze nie mieć owulacji (cykl dłuższy niż zwykle).
Jest to zupełnie normalne, że nawet u zdrowej regularnie miesiączkującej kobiety zdarzają się dłuższe i krótsze cykle, a także bezowulacyjne. Możesz kontynuować wykonywanie testów lub ponownie przeprowadzić testy w następnym cyklu

Jeśli test owulacyjny Blue identyfi kuje najbardziej płodny okres podczas cyklu, dlaczego nie mogę stosować go jako metodę antykoncepcji?

Test owulacyjny Blue wykrywa wzrost hormonu LH 24-36 godzin przed owulacją, natomiast plemniki mogą przeżyć do 72 godzin w drogach rodnych kobiety. W związku z tym może dojść do zapłodnienia komórki jajowej, nawet jeśli współżycie nastąpiło przed wykryciem wzrostu LH.

Czy możliwe jest, że w przypadku otrzymania dodatniego wyniku testu owulacyjnego i podjęcia współżycia nie zaszłam w ciążę?

Istnieje wiele czynników determinujących zajście w ciążę. Jeżeli w przeciągu 3-4 miesięcy regularnych prób zapłodnienia nie uda Ci się zajść w ciążę zgłoś się razem z partnerem do lekarza.

Adres:

HPM Medical
Bobrowniki 83
26-903 Głowaczów

NIP: 511 020 45 45
REGON: 141 894 703

Bank ING: 57 1050 1025 1000 0092 4876 1562

Kontakt:

M: +48 535 004 013
E: biuro.hpm@gamil.com

W: www.hpm-medical.eu
www.hpm-sklep.eu
www.testblue.eu
www.terapia-biofeedback.eu

Godziny otwarcia:

Biuro: Pn – Pt  8:00 – 20:00

Magazyn: Pn – Pt  8:00 – 20:00

pl_PLPolski